تزیین لیوان یکبار مصرف برای شب یلدا

تزیین لیوان یکبار مصرف برای شب یلدا

تزیین لیوان یکبار مصرف برای شب یلدا از جمله اقدامات برای این شب می باشد. شب یلدا از جشن‌های سنتی ایرانیان است که عموم مردم از آن استقبال کرده و همواره سعی در باشکوه برگزار کردن آن دارند. از جمله ظروف یکبار مصرف دسری و دسرهای محبوب این شب که سبب زیباتر جلوه دادن سفره می‌شود، ژله انار است که می‌توان به شیوه‌ های متنوع آن را سرو نمود. همچنین چگونگی طرز تهیه ژله انار برای شب یلدا مورد پسند اغلب کدبانوهای خوش سلیقه‌ ای است که میل به سفره آرایی این شب خاطره انگیز دارند. در ادامه به شرح مختصری از تهیه و تزیین ژله انار برای شب یلدا می‌پردازیم.طرز تهیه ژله انار برای شب یلدا

از آنجایی که تزیین لیوان یکبار مصرف برای شب یلداشیوه‌های گوناگون دارد ما در این قسمت ترکیب ژله انار و آلوورا را پیشنهاد می‌کنیم. لایه‌های این دو ژله بر روی هم نه تنها باعث خوشرنگ جلوه دادن آن می‌شود، بلکه ترکیب طعم‌های آن بسیار خوشمزه و باب میل بسیاری از مهمانان است.

مواد مورد نیاز برای طرز تهیه ژله انار

  1. یک بسته پودر ژله انار
  2. یک بسته ژله آلوورا
  3. آب به مقدار ۳ لیوان
  4. شیر به مقدار ۱ لیوان
  5. انار ۱ الی ۲ عدد

طرز تهیه ژله انار برای شب یلدا و ترکیب آن با ژله آلوورا

همانطور که می‌دانید طرز تهیه ژله انار بر روی بسته‌های پودر آن نوشته شده است و کافی است که طبق دستور پودر ژله انار را بر ظرفی ریخته و به آن یک لیوان آب جوش بیافزایید. زمانی که پودر به خوبی در آب جوش حل شد، یک لیوان آب سرد را به آن اضافه می‌کنیم. داخل لیوان‌ها و یا پیمانه‌هایی که برای سرو ژله در نظر داریم با دانه‌های انار تا نیمه لیوان پرکرده و سپس مایع را داخل لیوان‌ها می‌ریزیم، به طوری که تنها نیمی از لیوان با مایع پر شود. لیوان‌ها را درون یخچال چیده و می‌گذاریم ژله‌ها ببندد.

طرز تهیه ژله آلوورا و ترکیب آن با ژله انار

در ظروف یکبار مصرف جدید برای تهیه ژله آلوورا آن را با آب جوش حل کرده و سپس یک لیوان شیر سرد به آن اضافه می‌کنیم. وقتی ژله انار خود را بست، مایع آلوورا را بر آن اضافه کرده و مجدد درون یخچال قرار می‌دهیم تا لایه دوم که این بار ژله آلوورا است، خود را ببندد. اگر چنانچه از مایع ژله انار همچنان باقی مانده می‌توانید پس از بستن ژله آلوورا مجدد به آن مایع ژله انار را اضافه کرده و بدین ترتیب ژله‌ای سه رنگ خواهید داشت.

ناگفته نماند که در طرز تهیه ژله انار می‌توانید ژله توت فرنگی و یا ژله طالبی را جایگزین ژله آلوورا کرده و بدین ترتیب ترکیب‌های زیبای چند رنگ تهیه کنید.

طرز تهیه ژله انار برای مناسبت ها

تزیین لیوان یکبار مصرف برای شب یلدا – ژله انار

برای سرو ژله انار می‌توانید از لیوان‌ها، پیمانه‌ها استفاده کرده و یا حتی می‌توانید آن را به صورت قالبی بر سینی و بشقاب یکبار مصرف برگردانید و بدینگونه شمایلی از کیک ژله درست کنید. تزیین آن نیز با دانه‌های انار یا حتی خامه جلوه بسیار خوشرنگ و دلپذیری به ژله می‌دهد. اگر چنانچه از ترکیب پودر ژله توت فرنگی به همراه انار استفاده کردید، می‌توان برای تزیین آن نیز از توت فرنگی و یا از میوه‌های ترش مانند تمشک نیز بهره گیرید.

معمولا استفاده از برگ نعناع به همراه دانه‌های انار نیز در جلوه ژله انار بسیار تاثیرگذار است و باعث زیباتر شدن سفره شب یلدا می‌شود.

پیشنهاد می‌شود برای سرو ژله انار به صورت لایه‌ای در جام یکبار مصرف از پیمانه و یا لیوان‌های استوانه‌ای استفاده کنید. سرو ژله چند رنگ در پیمانه و لیوان یکبار مصرف کریستالی نه تنها باعث بهتر دیده شدن لایه‌های متنوع ژله می‌شود، بلکه پذیرایی آن از مهمانان بسیار ساده تر و شیک‌تر است. علاوه بر آن در طرز تهیه ژله انار با قرار دادن چند دانه انار بر سطح آن به همراه چند برگ نعناع تزیین بسیار جذابی خواهید داشت. اگر چنانچه با ذائقه مهمان‌هایتان آشنا نیستید، می‌توانید ژله انار را به صورت ساده در کنار ژله‌های لایه‌ای بر سر میز شب یلدایتان بچینید. بدین ترتیب مهمانان با اختیارات بیشتری می‌توانند از خود پذیرایی کنند.

طرز تهیه ژله انار و تزیین آن

امتیاز دهید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان